Domājot par to, kā izvēlēties pareizo apkures katlu savai mājai, īpaša uzmanība jāpievērš tādam raksturlielumam kā ķēžu skaits. Vienas ķēdes tehnoloģija ir paredzēta tikai dzesēšanas šķidruma sildīšanai, kas cirkulē caur apkures caurulēm.

Vienas ķēdes apkures katls ir paredzēts tikai vienas sistēmas apkalpošanai: vai nu karstā ūdens apgādei, vai apkurei. Ja nav iespējams uzstādīt dubultās ķēdes bloku, vienā katlu telpā ir atļauts izmantot ne vairāk kā divus katlus, neatkarīgi no to grīdas vai sienas konstrukcijas.

Šajā gadījumā, lai sildītu krāna ūdeni, jums papildus būs jāuzstāda katls. Jā, vienas ķēdes katls ir ērts, taču šāda risinājuma trūkums ir tā augstās izmaksas – jums būs jāpērk ne tikai apkures iekārtas, bet arī katls. Turklāt abas ierīces aizņem daudz vietas.

Kas attiecas uz dubultās ķēdes katlu, šeit apkures iekārtas un ūdens sildītājs ir samontēti vienā struktūrā. Pateicoties šai struktūrai, vienlaikus var atrisināt divas problēmas, vienlaikus pērkot tikai vienu vienību.
Turklāt, ja nav karstā ūdens, siltuma nesēju var novirzīt uz otro ķēdi un izmantot pārmaiņus – mājas apkurei un karstā ūdens nodrošināšanai.

Vienas ķēdes iekārtu darbības princips

Vienas ķēdes apkures tehnoloģiju visbiežāk izmanto greznu lauku māju īpašnieki. Faktiski vienas ķēdes katls ir tas pats ūdens sildītājs, bet tas piegādā ūdeni apkures sistēmai.
Šāda veida aprīkojuma darbības princips ir balstīts uz degvielas sadedzināšanu īpašā nodalījumā un šķidruma sildīšanu. Siltuma vads ir savienots ar izeju, kur ieplūst karstais dzesēšanas šķidrums. Tālāk ūdens sāk cirkulēt pa caurulēm un silda telpas.
Cirkulācijas pēdējais posms ir atkritumu siltuma nesēja plūsma atpakaļ katlā caur ieplūdes cauruļvadu.

Ja jums nav jānodrošina karstā ūdens padeve, tad labāk ir dot priekšroku vienas ķēdes katliem.
Vienas ķēdes katla izmaksas var būt vairāk nekā dubultās ķēdes sistēma. Pat neskatoties uz mazāku funkcionalitāti, šāda veida iekārtu uzstādīšana ir lētāka, vieglāka ekspluatācija un ekonomiskāks enerģijas patēriņš. </p> <p> Vienas ķēdes aprīkojums ir piemērots tiem pircējiem, kuri vēlas iztērēt naudu vienreiz iegādājieties uzticamu aprīkojumu, kas neprasa lielu apkopi. Šāda veida katli būs ideāli un vienīgā pareizā izvēle, kad mājā nav nepieciešama karstā ūdens piegāde.

Dubultās ķēdes bloka konstrukcijas specifika

Divkāršās ķēdes apkures katls ir sistēma, kurā papildus primārajam siltummainim ir papildu katls, kas paredzēts ūdens sildīšanai un pēc tam ūdens padeves sistēmas piegādei. Siltumnesēja kustību kontrolē trīsceļu vārsts. Tas novirza uzkarsēto ūdeni vai nu uz karstā ūdens kontūru, vai arī uz apkures sistēmu.
Jāatzīmē, ka pirmajā gadījumā dzesēšanas šķidrums tiks piegādāts tikai tad, ja karstā ūdens krāns bija atvērts. Šādu apkures iekārtu īpatnība ir tāda, ka, kamēr par karstā ūdens padevi atbildīgais krāns ir atvērts, sistēma nedarbojas.

Ja jums ir liela ģimene un dažiem tās locekļiem patīk ilgi nomazgāties, tad istabas var kļūt aukstas. Ražotāji šo problēmu atrisina, savos katlos uzstādot ūdens sildītāju.
Dubultās ķēdes katla konstrukcijas trūkumi ietver rūpīgas un uzmanīgas apkopes nepieciešamību. Tas ir saistīts ar faktu, ka sekundārais siltummainis var aizaugt, jo tiek izmantots ūdens, kas satur suspendētas organiskās un minerālu daļiņas, un mazais cauruļu diametrs.

Ja tiek plānots aktīvs karstā ūdens patēriņš, tad dubultās ķēdes katla uzstādīšana nav labākais risinājums. Galu galā tad māja būs slikti apsildāma. Ir vērts padomāt par šīs sistēmas uzstādīšanu tikai nelielā mājā vai dzīvoklī, kur nav pietiekami daudz vietas pilnvērtīgas katlu telpas organizēšanai.

Vietas izvēle apkures iekārtām

Visu veidu apkures katli tiek ražoti galvenokārt stāvošās versijās, elektriski uzstādāmi pie sienas un ar gāzi darbināmi gan pie sienas, gan uz grīdas. Pēdējo variāciju vislabāk var ievietot plašā, atsevišķā telpā. Šādas apkures iekārtas atšķiras ar lielu jaudu un masīvību.

Sienas katls būs ideāls risinājums maza izmēra mājām, kur katrs kvadrātmetrs ir svarīgs. Un sakarā ar to, ka grīdas katlu svaru nekas neierobežo, ražotāji tajā uzstāda čuguna siltummaini, kas ir daudz uzticamāks nekā tērauda.

Sienas apkures iekārtas ir kompaktas un diezgan vieglas. Bet šāda veida katliem ir ierobežota jauda. Šis mīnus ir īpaši aktuāls dubultās ķēdes sistēmām – apkures loku veiktspēja būs diezgan zema.

Sienas katlus ir vērts izvēlēties tikai tad, kad apsildāmā platība nepārsniedz 200 m, un karstā ūdens patēriņš nav lielāks par 14 l / min. Ja vajadzības ir lielākas, tad labāk ir dot priekšroku apkures iekārtu grīdas variācijām.

Jāatzīmē, ka daudzi pircēji, neatkarīgi no dzīvojamās platības lieluma, dod priekšroku grīdas sistēmām, kas aprīkotas ar čuguna siltummaini. Galu galā šādas ierīces ir mazāk prasīgas attiecībā uz barošanas kvalitāti.

Katlu izmantošanas smalkumi

Lielākajai daļai katlu modeļu pareizai darbībai nepieciešama elektrība. Vienīgais izņēmums ir cietā kurināmā apkures iekārtas, kas sadedzina ogles vai koksni. Šādas ierīces var darboties autonomi.

Kāpēc jums ir nepieciešama elektrība? Strāva ir nepieciešama katlu sistēmas un tās sūkņu automatizācijas darbībai. Tāpēc būtu labs risinājums pasūtīt elektrisko ģeneratoru kopā ar apkures iekārtām. Šis risinājums ir īpaši svarīgs tiem reģioniem, kur gaismas bieži tiek izslēgtas.

Organizējot katlu telpu, īpaša uzmanība jāpievērš skurstenim, lai nodrošinātu pareizu iekārtas darbību un drošību to lietojot.
Neatkarīgi no izmantotā katla veida, ražotājs dara visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka viņa aprīkojums darbojas pēc iespējas drošāk. Tāpēc gandrīz jebkurš mūsdienīgs apkures iekārtu modelis ir aprīkots ar šādām aizsardzības sistēmām:

  • sensors, kas nosaka liesmas klātbūtni vai neesamību;
  • vilces kontroles sensors;
  • ierīce, kas aptur katla darbību, ja spiediens gāzes vadā nokrītas zem pieļaujamās atzīmes;
  • ierīce, kas izslēdz katlu elektroenerģijas trūkuma gadījumā;
  • sistēma, kas aizsargā aprīkojumu no pārkaršanas;
  • sensors, kas pārtrauc apkures iekārtas darbību siltumnesēja tilpuma samazināšanās gadījumā.

Visas iepriekš uzskaitītās detaļas ir nepieciešamais minimums, kas pasargās katlu no bojājumiem un pašu korpusu no uguns.
Attiecībā uz aprīkojuma atrašanās vietu dažus katlu modeļus, katla jauda nepārsniedz 100 kW, var uzstādīt tieši virtuvē.
Cita veida apkures iekārtas jānovieto īpaši aprīkotā telpā ar noteiktu kubatūru, ar pārdomātu un labi izstrādātu ventilācijas sistēmu, ar ugunsdrošības ierīcēm utt.

Katlu telpas organizēšanai ir jāpieiet ar visu atbildību un jāatbilst visiem speciālistu ieteikumiem, kā arī ugunsdrošības standartiem
Visbiežāk izmantotie katli pašlaik ir gāze. Šis pieprasījums ir saistīts ar šī enerģijas nesēja zemajām izmaksām, kā arī ar šāda veida katlu uzticamību un izturību. Bet reģionālo īpatnību dēļ gāzes apkures iekārtas ne vienmēr ir optimālākais un izdevīgākais risinājums.

Apkures aprīkojuma izvēle ir nepieciešama atkarībā no personīgajām vēlmēm un vajadzībām, dzīvojamās platības lieluma un enerģijas pieejamības
Ekonomisks degvielas patēriņš un iekārtu uzturēšanas izmaksu samazināšana; svarīga sastāvdaļa, izvēloties optimālu vienību neatkarīgai apkures sistēmai.